KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14534169
nr 1453 4169
Tage Hedqvist
(1909-1997), Sverige
Stockholmsbild. Signerad, daterad 1948. Blandteknik, bildmått: 25x35, yttermått inklusive ram: 44x53 cm
Tage Hedqvist, född 1909 i Piteå, död 1997, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
måndag 7 mars 2022
kl 20:28:55
6/3 23:23:51
300 kr
7/3 18:32:11
Tage Hedqvist
Läs mer om Tage Hedqvist